Evde Yapabileceğiniz Pratik Ve Doğal Maske Tarifleri
7 Aralık 2020
Paylaş

Özellikle bu sıralar da hayli çok vakit geçirdiğiniz yer mutfağınızdır. Mutfağınız, cildinizde ki  şikâyetlerinize de çözüm sunabilir. Evinizde bulabileceğiniz rahatlıkla yapılabilir bir maske tarifidir.. Akne ve sivilce izlerinden ya da lekelerinden, yağlı görünüme ve her probleme uygun evde yapabileceğiniz bakım maskesi tariflerini bugün ki yazımız sayesinde keşfedin.

Her kadının hayalinde muhakkak ki kusursuz, parlak ve pürüzsüz bir cilt vardır. Mükemmel bir cilde sahip olmanın yolu muhakkak ki doğru ve etkili temizlik yöntemlerinden geçer. Muhakkak her akşam yatmadan önce cilt tipinize alerji yapmayacak doğru malzemeleri kullanarak, doğru bakımı yapabilirsiniz. Yüzünüzün sağlıklı, parlak ve canlı gözükmesi için mutlaka doğru aşamalarla kimyasal içermeyen düzenli bir cilt bakım rutini oluşturmalısınız. Bu bakım rutinleri ile yaşlanmanızı geciktireceksiniz hem de kırışık oluşumunu önleyeceksiniz. Bugün yazmış olduğum yazımın içeriği, doğal cilt temizleme ve bakım maskeleri. Düzenli olarak bu maskeleri uygularsanız kısa sürede sonuç alacaksınız. Hazırsanız tarifleri vermeye başlıyorum.

Mat ve Yorgun Cilt Tipler İçin Tarif

-1 yemek kaşığı yoğurt

-1 tatlı kadar kaşığı bal

-Yarım salatalığı püre haline getirin ve içerisine de biraz yulaf ezmesi karıştırarak hazırlayınız.

Yapacağınız bu maske tarifi, yenileyici ve canlandırıcı öze içeriğe sahip olduğu için günlük cilt ışıltınız ve enerji dozunuz için birebir olacaktır.

Kuru Cilt Tipleri İçin Maske Tarifi

Avokado meyvesinin sahip olduğu nemlendirici özelliğini içinizde duymayan kalmamıştır.

-1 adet avokadoyu yarıya bölün.

-Yarım avokadonun içerisine bir 2 yemek kaşığı yulaf ekleyin ve yulafla birlikte avokadoyu iyice ezin.

-Daha sonra karışımın içine 1 yemek kaşığı da bal ekleyiniz cildinizin su depolarını hazırlayacak harika maske işte karşınızda. Cildinizin su depolarını doldururken aynı zamanda nem kalkanını yenileyecek harika bir maske tarifidir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

Yumurtanın içerisinde ki toparlayıcı gücü bu maskenin göz bebeğidir.

-1 yumurtanın beyazını, 1 çay kaşığı kadar bal ve desteklemek için 1 yemek kaşığı limon suyunu karıştırın ve yüzünüze uygulayıp bekleyin